Unijný špeciál na Mazurských jazerách

Leto si niektorí vedúci nechali predĺžiť prijatím pozvania na únijný špeciál vodcov v Poľsku na Mazurských jazerách. Vďaka patrí Romanovi Buchtelovi, ktorý to zorganizoval a objednal pre nás nielen yachty ale aj skvelé veterné počasie. My slovenskí účastníci sme vďační hlavne za českých a moravských kapitánov, ktorí nás vpašovali do sveta lodí a plachiet, ktorí boli ochotní plaviť sa aj pod našimi Slovenskými vlajkami. Ukázali nám nový svet, umožnili nám zažiť to čo sme ešte dosiaľ nepreskúmali a boli skvelými nielen učiteľmi ale i parťákmi na celej plavbe. Uvedomili sme si aké to bolo asi učeníkom, keď museli svojmu Kapitánovi veliť naplno aj keď sa zdalo, že sa ich loď každú chvíľu prevrhne… bol to nielen výcvik, ale
i inšpirácia, povzbudenie do služby a dotyk novým rozmerom ktoré pre nás Nebeský Vodca pripravil na tejto zemi. Mazurské jazerá sú určite jedným z jeho skvostov, ktoré nám daroval keď formoval našu zem. Vďaka za ochranu vždy a zvlášť v niektorých momentoch (len účastníci vedia načo myslím…) Vďaka za ochotných a trpezlivých vodcov – kapitánov.
A vďaka, že i v našom živote nie sme na našej plavbe sami a máme najlepšieho Kapitána, ktorý udržuje smer, pretože vie kam ide i keď sa nám občas zdá, že sme stratili smer. Vetru zdar!

Autor článku: Ján Šolc