Camporee 2022 – Krajina za riekou

7.-14. augusta sa na Borovej Sihoti uskutočnilo camporee s témou Narnia- lev, skriňa a čarodejnica. Na začiatok bola večera v podobe „hostiny“ a aktivity na zoznámenie. Následne sa zahájil týždeň slávnostným ohňom, hymnou Pathfinderov a samozrejme vyvesením vlajky. Počas celého týždňa mali deti veľa zábavy pri scénkach vytvorených podľa knihy a filmu, a ich aktivity súviseli s dejom príbehu a scénkami.

Od pondelka do štvrtku si deti užívali workshopy, na ktorých si zašportovali, naučili sa nové veci, zažili dobrodružstvo. Mali na výber plno workshopov ako napríklad štvorkolky, rybačka, farma, varenie, výroba náramkov, luky a plno iných. Každý deň mali aj bojovku alebo skupinovú aktivitu, ktorá ich naučila vždy niečo nové a iné.

Ranné a večerné programy v hlavnom stane, a ich hudba, príbehy na zamyslenie a zábavné aktivity, boli vždy plné dobrej energie a ducha Narnie. Hymna Camporee vždy ovládla každého, kto tam bol a mohol nasávať ten úžasný a nezabudnuteľný pocit. Doma si každý vytvoril kostým narnijskeho občana v ktorých trávili program v stane a s napätím čakali čo sa bude diať nie len v ten moment, ale po celý deň. Bolo neskutočné vidieť tvorivosť a nápaditosť týchto mladých duší.

V piatok ráno si všetci užívali nádherný a čarovný východ slnka nad majestátnym Kriváňom. Poobede však mali deti tú najťažšiu úlohu za celý týždeň. A to poraziť zlú bielu čarodejnicu a jej armádu. Doobeda si chystali meče a luky. Boj bol plný vojnového ducha, ktorého sprevádzala dramatická narnijská hudba. Už to vyzeralo že deti boj prehrajú a v Narnii bude zima vládnuť naveky, no našťastie sa objavil majestátny Aslan a deti vyhrali.

Deň sa ukončil večerným slávnostným ohňom a neskutočnou atmosférou, keď všetci účastníci zapaľovali sviečky, spievali hymnu Camporee. Celý večer bol plný objatí.

V sobotu si deti užili posledné scénky, korunováciu 4 súrodencov a ich vlastnú korunováciu v oddieloch. Večer bol záverečný program, pesničky na želanie kde najväčší úspech mala Obchádzka. Vtedy sme boli hore dosť dlho a všetci sme si naplno užívali posledné chvíle v Narnii s vedomím, že sa blíži koniec.

Prišla nedeľa ráno a posledný slávnostný nástup v krojoch, opäť zaznela hymna Pathfinderov a vlajka zmizla zo stožiaru. Nakoniec už len balenie a odchod domov nie len s novými a úžasnými spomienkami na týždeň plný lásky, dobrodružstva, nových kamarátstiev a zábavy, ale aj so slzami v očiach.

No nikdy nezabúdajme na slová Aslana: „Raz kráľom či kráľovnou Narnie, navždy kráľom či kráľovnou Narnie“

Autor článku: Katarína Plachá

Niekoľko fotiek z letného dobrodružstva: