Vodcovský špeciál v Slovinsku

V stredu 26.9. sme sa v poobedných hodinách vybrali na stretnutie vodcov klubu Pathfinder, ktorého sa zúčastnili vodcovia z Českej a Slovenskej republiky. Zo Slovenska nás bolo 11 a cestovali sme dvomi autami.  Keďže zraz vodcov z oboch krajín bol naplánovaný na štvrtok (27.9.) ráno,  naša slovenská výprava sa ubytovala už v stredu večer v penzióne neďaleko Národného parku Triglav. Nasledujúce ráno sme sa všetci (aj s vodcami z Čiech) stretli na parkovisku pri Aljažev dom vo Vratih.

Naším cieľom bolo dosiahnutie vysokohorskej chaty – Triglavski dom na Kredarici, Tominškovou cestou. Po približne 8 hodinovej ceste sme na tejto chate strávili ďalšiu noc nášho pobytu. V piatok ráno sme vyrazili zdolať posledný úsek výstupu na najvyšší štít Slovinska – Triglav (2864 m). Na vrchole sme spravili niekoľko spoločných fotografií a užili si výhľady až do Benátok, na Jadranské more, Rakúske a Talianské alpy a ďalšie pohoria. V ten istý deň sme zostúpili Cestou Prag až do údolia na miesto, odkiaľ sme vychádzali vo štvrtok ráno (parkovisko). Unavení, ale šťastní  sme sa našimi autami prepravili do Kempu pri jazere Bled Tam sme sa utáborili na  ďalšie 2 noci vo vlastných stanoch.

V sobotu sme okrem príjemného spoločného programu  a rozhovorov mali možnosť prehĺbiť  staré  aj nadviazať nové priateľstvá. Popoludnie sme strávili krátkou plavbou loďkou na neďaleký ostrov Bled, ktorý sme si tiež mohli prezrieť a pobudnúť tam. Po príjemnom oddychovom dni nás už čakala len posledná noc v Slovinsku a balenie, spojené so vzájomným lúčením. V nedeľu,  hneď po raňajkách sme sa vydali na spiatočnú cestu domov.

Krátky zostrih uverejnili naši bratia Češi na YouTube kanáli českého KP.
https://youtu.be/YC7zQT-_Kac

 

Zdieľať: