Špeciál vodcov „Prežitie v prírode“

Každoročné vzdelávanie vodcov pre prácu s deťmi, povzbudenie a motiváciu do ďalšej práce sa tentoraz uskutočnilo v Sobotišti – Kutálkovci 18. – 20. mája 2018. Zameralo sa na viaceré témy – jazda na koni, bivak v prírode, varenie v prírode, orientácia, organizovanie puťákov pre deti a mládež a meteorológia – určovanie počasia.

Zúčastnilo sa ho 22 osôb. Samotný pobyt bol realizovaný formou bivaku v prírode, ktorý si každá skupina stavala sama.

Jazda na koni bola dohodnutá na farme u Kutálkov tak, aby každý mohol absolvovať jazdu aj v sobotu, aj v nedeľu  a tým sa viac naučil o ovládaní koňa a jazde na ňom. Účastníci dostali základné školenie o jazde na koni.

V nedeľu prebiehali aj ostané workshopy, ktoré slúžili najmä na prípravu putovných táborov  – ako organizovať trasu, výstroj a výbava, GPS a mapa a meteorológia. Toto zameranie súviselo aj s rozbiehajúcim sa programom DofE, kde je potrebná záverečná dobrodružná výprava v prírode.

Varenie v prírode bolo zamerané na zvládnutie prípravy bežných jedál – kaša, rizoto, placky, ako aj na vyskúšanie špeciálnych zručností – stavba kovbojskej pece a pečenie v nej.

Zdieľať: