Nový školský rok v znamení opatrení

Milí vedúci, dobrovoľníci, milí rodičia.

Pripravili sme pre Vás odporúčania, lebo si vážime vašu prácu a túžime, aby naša služba v Pathfinderi nevytvárala zbytočné komplikácie pre deti, vás ani rodičov.

Vyzývame vás pre to: 

1. Ozvite sa deťom a ich rodičom – nemusíte hneď prezentovať ako to bude (keďže nevieme presný vývoj opatrení), ale aspoň že máte v pláne stretávanie a myslíte na deti z družiny. Keď sa im neozvete vôbec, nevedia, či sú súčasťou niečoho, a či vôbec pathfinder ešte funguje… (Milí rodičia, prosíme aj vás, ak máte otázky, prípadne riešite svoj kalendár, ozvite sa vedúcim vo vašom meste, regióne…) možno tak povzbudíte niekoho v chorobe, alebo len tých, ktorí váhajú z obáv, ktoré korona prináša. 

2. Neodporúčame realizovať stretnutia v klubovniach (ak ste sa predsa len z rôznych príčin rozhodli stretávať v interiéri, odporúčame ošetriť účasť detí aspoň čestným vyhlásením o bezinfekčnosti, ktoré by mali podpisovať vždy, ak je medzi stretnutiami väčší rozdiel ako 3 dni). Možno začať v októbri, keď sa utrasie situácia v školách, (prípadne vyčkať a sledovať vyhlásenia … my sa vám budem snažiť preposlať najnovšie odporučenia.)

3. Rešpektujte nariadenia vlády súvisiace s koronavírusom.

4. Odporúčame využiť dobré počasie a zrealizovať aspoň krátke výlety v okolí miest. Deti budú mať dosť vnútorných priestorov (rúšok)  a malý výlet, čo aj hodinový, ich určite poteší. Je to z hľadiska ochrany vás i detí najideálnejšou aktivitou.

5. Chráňte seba – máte svoje rodiny, svojich partnerov, svoju prácu či školu. Vnímame to a chceme, aby ste ostali čo  najviac v bezpečí.

Prajeme vám čo najviac pekných zážitkov a krásne detské úsmevy pri spoločných aktivitách. 

Tím vedenia Klubu Pathfinder