DOBROMAT – online špeciál

V máji (22. – 24. 5. 2020) prebehol špeciál radcov formou pátracej hry. Kvôli opatreniam okolo COVID-19 sa konal v on-line prostredí a zúčastnilo sa ho 14 radcov a radkýň. 

Radcovia počas celého víkendu odhaľovali indície a pomocou nich postupovali v pátracej hre. Indície sa skrývali na facebookovej stránke KPP, vo videu, v telefónnom rozhovore, niektoré boli zašifrované, iné museli dobre pohľadať.

Tí, ktorí sa dostali až nakoniec tejto hry, hlasovali za podporu dobročinného projektu. V hlasovaní radcov  zvíťazil projekt Kufrík pre Kulíka.

Kufrík pre Kulíka je projekt občianskeho združenia Návrat, ktoré sa zaoberá sociálno-právnou ochranou a kuratelou detí a mládeže. Cieľom tohto projektu je pripraviť kufrík pre novonarodené a opustené bábätko s cieľom vložiť mu tam prvé súčasti jeho života v nemocnici či detskom domove. Taktiež mu už v pôrodnici začať písať Knihu života.

Na výbere samotného kufríka a jeho obsahu (zošitov, listov, podbradníčkov) v on-line obchodoch sa podieľali najmä radkyne. Kufrík sme 23. 6. odovzdali Danke Žilinčíkovej v Návrat Banská Bystrica.

Súčasťou bola aj výzva, on-line stretnutia a stream.  Posilniť kompetencie, zručnosti a solidárne vnímanie radcov a radkýň, ich schopnosť rozhodovať sa a kriticky myslieť. Radcovia a radkyne sa zapojili do rozhodovania a angažovali sa takto počas karanténnych opatrení.

Foto z výzvy: