Skúška odvahy – tábor DIK

Tohtoročný letný tábor Detského korešpondenčného a internetového kurzu mal zaujímavú tému: Skúška odvahy (2.-9.7.).  Vedeli by ste od akého biblického hrdinu sme sa počas tábora učili dôležitým vlastnostiam pre zvládnutie skúšok odvahy? No, samozrejme od Daniela. Každý deň sme si s deťmi priblížili jednu Danielovu namáhavú skúšku a vlastnosť, ktorá mu pomohla túto skúšku zvládnuť. Každý deň sme mali aj rôzne bojovky, súťaže, v ktorých deti využili danú Danielovu vlastnosť. Za aktivity si deti zbierali sestercie- starodávne platidlo, ktoré použili pri záverečných odmenách. Na začiatku tábora si každá skupina vymyslela svoj názov a tak sme na tábore mali skupinky Emoji, Nerozhodní a Pumy.

Aj na tomto tábore mali deti možnosť, si urobiť rôzne skúšky vo forme bobríkov:  Bobríka hladu , ktorý bol veľmi náročný, keďže sme tu mali aj Strom pokušenia so samými dobrotami , ďalej to bol Bobrík mlčanlivosti , a na záver samozrejme aj Bobrík odvahy. Zažili sme aj deň pri vode, celodenný výlet a návštevu skanzenu, a hlavne zaujímavé workshopy. V sobotu doobeda si každá skupina vymyslela, s pomocou svojich vedúcich, scénky alebo pieseň a po vystúpení, všetkých čakala Melónová party, na ktorej sme sa dozvedeli zaujímavé tajomstvo evanjelia.

Ako na začiatku tábora tak aj na konci sme mali slávnostný oheň. Posledný večer bol pre deti asi najlepší. Prečo? No kvôli odmenám. V našej chate sme mali 3 komnaty s odmenami. Do každej komnaty mohli deti vstúpiť len pod tou podmienkou, že zaplatili vstupné (sesterciami). Následne na to ešte prebiehala dražba a deti si mohli vydražiť to, čo chceli.

Po celý týždeň nás sprevádzala hymna nášho tábora s názvom Dobrodružstvo. Pán Boh nám požehnal krásne počasie a veľmi príjemnú atmosféru, veselé zážitky a nové priateľstvá.

Anka P.

Nahliadni do nášho tábora aj ty:

Zdieľať: