Plánujeme na jar

Chcem Vám dať na známosť, že napriek tomu, že sme museli niektoré plánované aktivity KPP zrušiť, s veľkou nádejou vám chceme predložiť plánované aktivity v KPP. Prebehnú s ohľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a platné hygienické opatrenia.

 
5.-7.3. Kurz prežitia v zime 
(Pre radcov, aj vodcov – budúcich aj súčasných) Témy so zameraním na pobyt v prírode v zimných podmienkach. Odhad počasia v zime, potrava v zimnej prírode, orientácia v zimnej prírode, výpravy v zime, hry na snehu, varenie v zimnej prírode, bivakovanie a prespanie v zimnej prírode…. a mnoho ďalších zaujímavých téme.
Hlavný lektor Mgr. Ľubomír Majdiš (Vyštudovaný Ranger a strážca prírody v NP Malá Fatra).
Pred touto aktivitou, ktorá bude celá prebiehať v divočine, bude online stretnutie pre bližšie špecifikovanie potrebnej výbavy (dostane daný účastník dopredu vedieť kedy). Je potrebné už teraz si zháňať kvalitný spacák, oblečenie na prežitie v mrazivej prírode).
Veríme, že nariadenia dovolia taký to druh vzdelávania… pre nových radcov a vodcov to bude súčasť kurzu, ktorý plánujeme spustiť (hneď ako to bude možné).
 
19.-21.3. Motivačná konferencia KP vo Veľkom Slavkove (osobne, nie online)
(Pre radcov, aj vodcov – budúcich aj súčasných) Pošleme prihlášku po tom, čo si budeme istí, že to nariadenia dovolia. Možnosť nabrať nové inšpirácie, nápady a povzbudiť sa navzájom.
Bude to taktiež súčasť neformálneho vzdelávania pre radcov a vodcov ktorí čakajú na kurz. (Ak to covidová situácia nedovolí, presunieme znovu termín.)
 
26.-28.3.KPM konferencia TC Kompas (online): 
Pre radcov, aj vodcov pre budúcich aj súčasných  – treba sa registrovať do 13.3. https://kpm.tckompas.sk/2021/
 
29.4.2.5. Špeciál – kurz vodcov i radcov – v prírode. Psychológia prežitia na vode, v prírode, práca so skupinou, ak to nariadenia a situácia umožní.
 
5. 21.-23.5 Únijný špeciál vodcov – vzdelávanie ale i doladenie Únijného Camporee.
Zatiaľ ale len plánujeme, ak sa situácia ukľudní, ak nie využijeme termín pre vzdelávanie Vodcov a radcov, prípadne ako náhradný termín na Motivačnú konferenciu a prípravu Camporee.