Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

Po svadbe sa princ vracal so svojou nevestou do hlavného mesta svojho kráľovstva. Na rázcestí pod hradom stála šibenica. Mali tam obesiť akéhosi zločinca a princezná sa vo svojom šťastí nemohla zmieriť s tým, že by niekoho práve v tento deň mohli obesiť. Princ sa opýtal sudcu, či je možné, ako svadobný dar pre jeho manželku, výkon trestu zrušiť. Podľa starodávneho mestského zvyku bolo možné odsúdeného vykúpiť. Musel však zaplatiť 1000 dukátov.
Princ vysypal svoj mešec, princezná pridala svoje dukáty, ale stále to nestačilo. Princezná vystúpil z koča a spravila medzi pážatami, rytiermi a zástup ľudí zbierku. Nazbieralo sa 999 dukátov, ale ten jeden jediný nemal nikto! “Pre jeden chýbajúci dukát bude obesený človek?” nariekala princezná.”Zákon je zákon,” chladnokrvne povedal sudca a dal katovi znamenie, aby vykonal popravu. Ale princezná zvolala: “Poprezerajte odsúdenému vrecká.”Kat poslúchol a z jedného vrecka odsúdenca vytiahol zlatý dukát. Bol to práve ten, ktorý mu chýbal na záchranu života.

V srdci každého človeka je toľko, koľko stačí na záchranu života. Dobrota, láska a šťastie mnohých ľudí sú ako zhasnuté knôty. Ale niekedy stačí malá zápalka, aby sa rozhoreli.

Počet zobrazení: 2963

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

Istý človek sa rozhodol, že si pred domom urobí záhradku a bude sa starať o dokonalý anglický trávnik. Záhradke venoval všetok voľný čas. Už sa mu to skoro podarilo, na jar však zbadal na svojom trávniku niekoľko žiarivých žltých púpav.
Rozhodol sa, že ich vytrhá. No na druhý deň zo zeleného trávnika vystrčili svoje žlté hlávky ďalšie dva kvety.
Kúpil prudký jed. Ani to nepomohlo.
Odvtedy sa jeho život premenil na boj proti húževnatým púpavám, ktorých každú jar pribúdalo.
„Čo mám s nimi robiť?“ pýtal sa svojej manželky.
„Prečo sa nepokúsiš mať ich rád.“ odpovedala pokojne.
Skúsil to. Po istom čase mu krásne žiarivé žlté kvety pripadali ako umelecké dielo na jeho smaragdovozelenom trávniku. Odvtedy žil šťastne.

Koľko ľudí ťa rozčuľuje. Prečo sa nepokúsiš mať ich rád?

Počet zobrazení: 2909

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

Mladá žena rozprávala o tom, že ju nikdy, nikto nemal rád. Hovorila, že v mladosti mala vždy dojem, že ju rodičia počali omylom, že po nej nikdy naozaj netúžili. Rodičia rozprávali len o bratovi a sestre, ale nikdy nie o nej, akoby neexistovala. Mala dojem, že vždy len prekáža a že nikde nie je vítaná. Ten pocit bol jej otvorenou ranou. Vravela: " V škole mali všetci priateľov okrem mňa. Mala som dojem, že ma nikdy nebude milovať nijaký muž. "

Prekvapivo však dodala: Raz som tak sedela pod stromom v lese. Vtedy ma prenikla istota, že ma Boh miluje.

Odrážame sa v očiach druhých a máme chuť povedať: "Nie som schopný, nie som hodný, nie som dobrý..."

Boh nám však odpovedá: "Ja ťa mám rád takého, aký si a práve dnes teba volám, práve teba s tvojimi ranami s tvojou krehkosťou s tvojou nevernosťou."
Urobme si preto dnes čas, aby sme počúvali Boha. Sadnime si pod strom ako tá mladá žena a budeme počúvať:

"Ty si môj milovaný syn a ja ťa nikdy neopustím."

Počet zobrazení: 2683

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

V jednej východnej krajine žili raz dve veľmi pekné sestry. Jedna sa vydala za sultána, druhá za kupca. Časom sultánova manželka stále chudla, slabla a zosmutnievala.
Sestra, ktorá žila s kupcom blízko kráľovského paláca, zo dňa na deď opeknievala.
Sultán pozval kupca do svojho paláca a spýtal sa ho:
"Ako je to možné?"
"To je jednoduché, živím svoju ženu jazykom."
Sultán vydal rozkaz pripraviť kopec baraních, ťavích a kanárčích jazykov na diétu pre svoju ženu. Ale nič sa nestalo. Žena bola stále bledšia a smutnejšia.
Rozzúrený sultán sa rozhodol, že ju vymení. Kráľovnú poslal kupcovi a vzal si za ženu jej sestru. V kráľovskom paláci kupcova žena ako kráľovná rýchlo vädla a starla. No sestra v kupcovom dome za krátky čas rozkvitla a opeknela.
Tajomstvo? Kupec sa každý večer so svojou ženou zhováral, rozprávali si príhody a spievali si.

Všetci musíme pochopiť, že láska sa začína v rodine. Každý deň si musíme uvedomovať aj to, že najväčšie utrpenia majú korene tiež v rodine.
Nemáme kedy pozrieť si do očí, vymeniť si pozdrav, podeliť sa o radosť a ešte menej byť tým, čo od nás očakávajú naše deti, čo od manželky očakáva manžel a manželka od manžela.
A tak deň čo deň patríme menej svojim rodinám a naše vzájomné kontakty stále viac slabnú.

 

 

Počet zobrazení: 2719

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

Mladá žena sa vracala z práce domov autom. Šoférovala s najväčšou pozornosťou, veď sedela v aute novom novučičkom. Kúpili si ho najmä za úspory manžela, ktorý sa musel všeličoho zriecť, aby si mohli zadovážiť tento model.
Na veľmi rušnej križovatke na chvíľu zaváhala a blatníkom narazila do druhého auta.
Mladá žena sa rozplakala. Ako vysvetlí manželovi čo sa stalo?
Šofér druhého auta bol slušný a vysvetlil jej, že si majú vymeniť čísla vodičských preukazov a údaje
technických preukazov.
Žena hľadala doklady v gaštanovom plastickom puzdre a pri tom jej z neho vypadol kúsok papiera.
Boli na ňom pekným mužským krasopisom napísané tieto slová: „V prípade, že by sa ti niečo prihodilo... nezabudni, drahá, že mám rád teba, a nie auto!“

Mali by sme na to pamätať všetci. Ľudia sú viac ako veci. Čo všetko len robíme pre veci, autá, domy, organizácie, materiálny zisk! Keby sme toľko času a pozornosti venovali ľuďom, svet by bol iný.
Mali by sme si nájsť čas na počúvanie, čas pozrieť si do očí, spolu plakať, povzbudzovať sa, smiať sa, prechádzať sa...
Jedine to si prinesieme so sebou pred Boha. Seba a svoju schopnosť milovať. Nie veci, ani obleky, ani toto telo...

Počet zobrazení: 3033